Kokie tėvai nenorėtų, kad jų vaikų intelekto koeficientas būtų aukštesnis ir jie nuo pat ankstyvo amžiaus sugebėtų išnaudoti kiekvieną galimybę lengvai išmokti  ką nors naujo? Jau ne kartą ir ne du įrodyta, kad muzikos pamokos yra puikus būdas tai padaryti! Jau seniai žinoma, kad profesionaliai parengtos muzikos ir judesio pamokėlės suteikia labai daug mokymosi privalumų mažiems vaikams, ypač tokiose srityse kaip pažintinis, kalbos, fizinis bei socialinis vystymasis. Naujas tyrimas, atliktas Toronto universitete padeda mumsdar kartą  įrodydamas muzikos naudą mažiems vaikams. Neseniai paskelbtoje tyrimo ataskaitoje pateikiami įtikinami įrodymai, kad muzikos pamokos gali pagerinti vaikų IQ ir paspartinti intelekto vystymąsi. Tyrimas buvo atliekamas su grupe šešemečių vaikų, kuriems buvo paskirta lankyti muzikos pamokas, dramos pamokas, arba nelankyti tokių pamokų visai. Kadangi tyrėjai surado svarių įrodymų, jog muzikos pamokos padidina vaikų IQ, šis tyrimas buvo paskelbtas žurnalo Psychological Science 2011 metų rugpjūčio mėnesio numeryje. Štai trumpa ištrauka iš ataskaitos:

Tyrime dalyvaujantys vaikai gavo atlikti IQ testus prieš prasidedant tyrimui ir jau jam pasibaigus. Tyrimo rezultatai įrodė, kad IQ testų rezultatai, atlikti prieš pamokų lankymą ir joms pasibaigus, labiau padidėjo tiems vaikams, kurie lankė muzikos pamokėles, nei kitų dviejų grupių vaikams. Šie pagerėjimai akivaizdūs IQ testuose bei mokslo pasiekimuose.

Tyrime taip pat minima, kad dramos pamokas lankę vaikai įgauna geresnius prisitaikančio socialinio elgesio įgūdžius, kas ne taip ryškiai pastebima kitose dviejose grupėse. Tačiau šiame tyrime vaikų lavinimui buvo naudojamos tik standartinės pianino ir vokalo pamokos. Tokiose muzikos pamokėlėse, kuriose gausu bendravimo tarp vaikų ar tarp vaikų ir mokytojų, taip pat lavinama vaikų vaizduotė, šį dramos pamokų privalumą vaikai tikrai įgyja. Jie puikiai ruošiami mokyklai ir išmoksta bendrauti kitose socialinėse situacijose. Taigi, panašu, kad Kindermusik pamokėlėse gaunate visus privalumus iš karto! Ypač, kai pamokėles veda savo darbą mylintys profesionalai, tyrimais paremta bei patvirtinta programa paskatina vaikų visokeriopą vystymąsi ir įskiepija visą gyvenimą trunkančią meilę muzikai.

Post a Comment


5 − two =