Estetikos suvokimas yra išskirtinė savybė, būdinga tik žmonėms. Norint išmokti suprasti garsų grožį (tai yra dalis estetikos suvokimo), reikia ugdyti klausymosi įgūdžius.

Kartais patys neįprasčiausi garsai ir gražiausi vaizdai gali paliesti jautriausias mūsų stygas. Tai gali atsitikti ir vaikams! Kai mokomės pastebėti grožį, klausytis jo, kalbėti apie gražius garsus, formuojame estetikos suvokimą, kurį vaikas tuęęrj,rės visą savo gyvenimą.

Mes, suaugusieji, atsakingi už tai, kad vaikai išmoktų tinkamai vertinti mus supantį grožį, o taip pat turime sukurti tokią aplinką, kuri padėtų vaikams pažadinti ir išsiugdyti estetikos pojūtį. Kad vaikas taptų tikrai kūrybingu, išmoktų ne stereotipiškai mastyti ir kurti, šis supratimas pirmiausiai turi būti išugdytas ir skatinamas.

Tokios paprastos veiklos, kaip pavyzdžiui įsivaizdavimas, kad vaikštome po vėjuotą mišką, pasakėlių apie vėją skaitymas ar bandymas įmituoti pučiančio vėjo garsus padeda vaikams pastebėti ir suprasti mus supantį gamtos grožį. Pasivaikščiojimai gamtoje, dainavimas, tapymas, piešimas, grojimas instrumentais, bandymas imituoti vienus ar kitus garsus – visa tai yra efektyvios priemonės lavinant vaikų estetikos suvokimą.

Štai keletas būtų, kurie gali padėti jūsų vaikams ugdyti estetikos jausmą:

  1. Suteikite vaikams tokių patirčių, kurios padidintų jų estetikos suvokimo jausmą – pavyzdžiui lankykitės muziejuose, koncertuose, keliaukite gamtoje ir t.t. Tai galima daryti jau su pačiais mažiausiais vaikais – juk jie kaip kempinės, viską kas aplink siurbia į save.
  2.  Pastebėkite ir parodykite vaikui grožį, kuris yra aplink mus – gamtoje, men ear muzikoje. Kalbėkitės apie tai, kas vaikui patinka ar nepatinka ir kodėl.
  3. Su vaikais klausykitės geros kokybės muziką tiek namuose, tiek automobilyje ir pan. Supažindinkite vaiką su įvairių žanrų ir stilių muzika. Kalbėkite apie tai, ką girdite ir kaip tai veikia vaiką, kaip jis jaučiasi klausydamasis. Taip formuosite teisingą muzikinį supratimą.
  4. Skatinkite, kad vaikas stengtųsi save išreikšti per muziką ar meną. Leiskite vaikui pasirinkti, kokią muziką jis nori klausytis, kol žaidžia ar daro kokį nors darbelį. Prieinamoje vietoje laikykite piešimo ar kitas saugias vaikams priemones, kad vaikas galėtų užsiimti menine veikla, kai tik jam kils noras tai daryti.
  5. Neribokite vaiko fantazijos, leiskite jai atsiskleisti. Tai didelė dovana vaikui visam jo gyvenimui.

Post a Comment


× 4 = twelve